پارس نشان » 10 تا از بهترین Doodle های گوگلپارس نشان
ضمانت بازگشت
فایل های تست شده
پرداخت آنلاین
تضمین کیفیت
دانلود فوری

10 تا از بهترین دودل های Doodles گوگل! دودل ها Doodles در گوگل به معنی لوگوهای مناسبتی است که گوگل گاهاً در صفحه اصلی خود استفاده می کند.چرا باید به بررسی دودل Doodles گوگل به پردازیم؟ اینکه گوگل از چه ایکونی در چه مناسبتی استفاده کرده است چه اهمیتی برای سئو دارد؟ گوگل سایتی است که دریافت رتبه در آن برای هر سایتی مهم است. شناخت طرز فکر مدیران آن به معنی شناخت راههای نفوذ در آن است.شاید شما بهترین برنامه نویسان دنیا را در اختیار داشته باشید. ولی آنها در نهایت برنامه ای را تولید می کنند که شما از آنها میخواهید. بنابراین برای شناخت تمام نرم افزارهای یک شرکت برنامه نویسی شناخت طرز فکر مدیران آن شرکت کافی است.

نکته دیگر درباره دودل ها Doodles این است که میتوان از ابتکار بکار رفته در آنها برای تعیین تغییرات لازم در بنر های سایت ایده گرفت. مثلا بنر ویژه محرم، نوروز، یلدا،…  را به سایت اضافه کرد.اولین بار در 1998 گوگل از لوگوی خاصی در صفحه نخست خود استفاده کرد و دلیل آن هم اعلام همگانی رفتن سهامداران شرکت یعنی  Sergey Brin  و  Larry Page به فستیوال Burning Man بوده است.(فستیوال و یا گردهمایی که در آن یک مجسمه بزرگی از یک مرد به آتش کشیده میشود. ظاهرا برای نگهبانی از شهر) در این لوگو نماد فستیوال در پشت دومین حرف O نام Google درج شده بود.

(استفاده جورج ار ار مارتین George R. R. Martin از این نماد در رمان بازی تاج و تخت game of thrones بعنوان پرچم خاندانی به نام کارا استارک karstark که انسان ها را زنده زنده می سوزاندند نشان میدهد که این نویسنده، با این آیین هیپی های آمریکا برای به آتش کشیدن مجسه چوبی زیاد موافق نیست.)

گوگل از آن زمان که تصویر ساده یک مرد را بعنوان یک لوگو انتخاب کرد پیشرفت زیادی در تولید لوگوهای خود داشته است. و امروزه شاهد لوگوهای ملتی مدیا، و لوگوهایی در موضوعات مختلف مانند آموزش و سرگرمی هستیم.

گوگل بعد از تجربه ای که برای تغییر لوگو در سالروز فستیوال Burning Man داشت از Doodles  برای نمایش وقایع تاریخی استفاده کرد و Doodles  به روزنامه ثابتی از حوادث در صفحه اصلی گوگل تبدیل شدند.

گوگل دچار مشکلاتی از بابت استفاده از این Doodles  ها شده است. منجمله اینکه دولت کانادا گوگل را ناچار کرد که کلیه تصاویری را که برای Doodles  انتخاب کرده است را بازنگری کند تا موارد غیرقانونی از آنها حذف شود.

استفاده از تصاویر غیر قانونی چیزی نبود که گوگل بتواند به انجام آن ادامه دهد. اما با همه اینها Doodles با تغییر کاربری و تلاش برای ایجاد یک حس خوب به گوگل بازگشتند.

گوگل با کمک این Doodles  سعی در پر رنگ کردن اهمیت وقایع و شخصیت هایی در تاریخ و فرهنگ ما دارد و برخی اوقات هم تنها یک بازی خوب به ما معرفی می کند.

گوگل تا کنون بیش از 2000 Doodles  را بکار برده است که لیست کامل آن را میتوانید در سایت https://www.google.com/doodles مشاهده کنید. اگر به این سایت سری بزنید متوجه خواهید شد که بسیاری از تصاویر در سالهای متمادی برای یک اتفاق تاریخی تکرار شده اند و گوگل هر بار آن تصویر را بعنوان یک عکس جدید در این سایت لیست کرده است. بنابراین تعداد Doodles اورجینال و غیر کپی را دقیقا نمی دانیم.

 

همانطور که گفتیم هدف ما از پیگیری Doodles شناخت طرز فکر مدیران گوگل و یافتن ایده ای برای تغییرات متوالی در بنرهای سایت بر حسب اتفاقات مهم تاریخی است.

1- Claude Monet
گوگل بعد از شروع بکارگیری Doodle تا مدت ها از Doodle تنها برای یادآوری تعطیلات رسمی استفاده میکرد. این قاعده در سال 2001 تغییر کرد. در این سال گوگل به مناسبت 161 سالگرد تولد نقاش سبک امپرسیونیسم فرانسه Claude Monet’s لوگوی خود را تغییر داد.

Claude Monet

در این لوگو که گوگل از سبک مونته Monet برای طراحی رنگ و نور و گلهای آبی برای طراحی لوگو استفاده کرده است. که خود سبکی جدید در ارائه لوگو محسوب میگردد.

از دیگر هنرمندانی که گوگل به آنها توجه کرده است میتوان نقاشان زیر را نام برد. :

Wassily Kandinsky نقاش روسی در سبک انتزاعی خط در آثار او نقش بسیار پر رنگی دارد و در آثار او میتوان شباهت هایی به اثار نقاشانی مانند سالوادور دالی، پیکاسو، مودیلیانی را یافت.

Carlos Mérida: استفاده از نقاشی مدرن در بیان مشکلات مردم مکزیک و گواتمالا او را به چیزی فرا تر از یک نقاش بدل کرده است.

, Gustav Klimt نقاش اتریشی که نقاشی صورت زنی در میان باغی از گل زرد او بسیار شهرت دارد.

Frida Kahlo شاید بدلیل تبدیل شدن زندگی اش به فیلم بیش از سایر نقاشان شناخته شده باشد. از آثار معروف او تصویر کردن صورت خودش در نقاشی هایش میباشد.

2- Harriet Tubman
گوگل در فوریه 2014 زندگی جسورانه Harriet Tubman را جشن گرفت در لوگوی گوگل چراغی به دست Harriet Tubman است. که هم راه فرار او از برده داری را روشن کرده است. و هم راه را برای دیگران روشن نگه داشته است.

Harriet Tubman

گوگل در واقع تحت تاثیر شبکه های اجتماعی و سوال هایی درباره استفاده مکرر از لوگوی مردان سفید پوست توسط گوگل این انتخاب را انجام داده است.

گوگل در سال 2014 استفاده از لوگو ها را بصورت 50/50 بین دو جنس زن و مرد تقسیم کرد. درضمن هیچ محدودیتی برای رنگ پوست افراد از آن سال به بعد در لوگوهای گوگل دیده نشد. بنابراین میتوان گفت که سال 2014 سالی بود که لوگو های گوگل پا را از یک لوگو فراتر گذاشته و تبدیل به یک نماد آنلاین از برابری حقوق زن و مرد شدند.

3- Alexander Calder
مخترع nursery mobile در ایران معمولا بعنوان اسباب بازی نوزادان شناخته میشود. شامل یک حلقه است که وسایلی مانند اسباب بازی با یک نخ از آن آویزان است. و با حرکت باد جابجا میشود.و صدا تولید می کند.

Alexander Calder

گوگل در این لوگو برای اولین بار از ویژگی های HTML5 استفاده کرده است و طراحی و حرکت لوگو را با کمک Canvas و java script انجام داد ه است.

در طراحی این لوگو به تعامل کاربر با طراحی توجه زیادی شده است و کلیک و دراگ موس روی قطعات مختلف لوگو بر حرکت آن تاثیر می گذارد.

4- Charlie Chaplin
برای یادبود 122 سالگرد تولد چارلی چاپلین گوگل از کلاه و سبیل چارلی چاپلین برای قدردانی از این هنرمند دنیای صامت کمدی استفاده کرد.

گوگل برای اولین بار یک لوگوی قابل اجرا شدن را بکار برده بود. تا بخشی از فیلم کارگری با عشق labor of love را به نمایش بگذارد. فیلمی که گوگل در 2 دقیقه به نمایش گذاشت ادای احترام کاملی بود به این اسطوره طنز در سینما.

Charlie Chaplin

گوگل با این لوگوی سینمایی از چاپلین گام بزرگی در زمینه لوگو هایی برداشت که مستلزم زمان ماندگاری کاربران برای بیش از چند ثانیه بودند. تجربه ای که از نظر بازاریابی میتواند تحولی برای تمام استانداردهای تبلیغاتی موجود بحساب بیاید.

5- My Afrocentric Life
گوگل در سال 2009 طراحی لوگو های خود را به مسابقه گذاشت. این مسابقه ابتدا توسط دانش آموزان آمریکایی مورد استقبال قرار گرفت اما امروز یک فعالیت بین المللی است.

Akilah Johnson در سال 2016 برنده گوگل شد. نقاشی او با نام My Afrocentric Life با ترجمه تحت الفظی زندگی آفریقایی آمریکایی من، یا، دردسر های زندگی در آمریکا بعنوان یک سیاه پوست. با الهام از زندگی و مشکلات سیاه پوستان از بین 100000 نقاشی برگزیده شد. این اثر در طی 2 هفته با مداد رنگی کشیده شده است.

My Afrocentric Life

به این ترتیب بار دیگر لوگوی گوگل پا را از یک طرح فراتر گذاشت و یک پیام رسان سیاسی شد.

6- Ludwig van Beethoven
گمان میکنم بیشتر ما ایرانی ها نام بت هوون Beethoven موزیسین کلاسیک را شنیده باشیم. گوگل به مناسبت 245 سالگرد تولد Beethoven لوگویی را طراحی کرده است. این لوگو به کاربران اجازه میداد آثار مهم او را مرور کنند.

Ludwig van Beethoven

لیست نمایش داده شده در این لوگو به دو دلیل است. اول اهمیت تاریخی آن در تاریخ اروپا و دوم ایجاد یک روایت پایدار از یک هنرمند بزرگ.

تبدیل یک اثر هنری بزرگ به یک اثر قابل دسترس برای همه در این لوگو از اهمیت بالایی برخوردار است. گوگل بعدا این روش را برای آثار هنرمندان دیگر نیز بکار برده است.

7- St Patrick’s Day
طرحی که در تصویر می بینید. توسط هنرمند ایرلندی Eamon O’Neill طراحی شده است. و روز سنت پاتریک را به تصویر میکشد.

(سنت پاتریک با لباس سبز نمادی از طبیعت و سر سبزی است که تمام آرزوهای بشر را جامع عمل می پوشاند. مطالبی درباره حقیقت داشتن انسانی به این نام از قدیسین در ایرلند وجود دارد. اما چیزی که در حال حاضر از آن مانده است به افسانه ها شبیه است.)

St Patrick’s Day

گوگل با قرار دادن این لوگو، سنتی را در طراحی لوگوی خود شروع کرد. که در آن نه تنها جشن های آمریکا که جشن های مردم در سراسر دنیا از استرالیا تا الجزیره تا آمریکا همگی شامل آن بشوند.

8- International Women’s Day
روز هشتم مارس بعنوان روز بین المللی زن توسط گوگل با تصویر زیر تبریک گفته شد. این تصور در سال 2017 برای اولین بار توسط گوگل مورد استفاده قرار گرفت. استفاده از این لوگو به دلیل آنکه گوگل برای انتخاب آن به سراغ 13 فردی که در شکل گیری زندگی کنونی انسان نقش داشته اند رفته است. از اهمیت بالایی برخوردار میباشد.

International Women’s Day

قصد گوگل این استکه فراتر از قصه ای که همه ما میدانیم برود.

تصویر در واقع هوانورد زن مصری در کنار اولین وکیل زن کره ای را به نمایش گذارده است و قصد دارد که نگاه ما را به عمق هر تصویری فرا بخواند.

9- PAC-MAN
پرفروش ترین بازی دنیا، موفق ترین بازی دنیا. 120 میلیون دلار درآمد زایی. Pac-Man را به افسانه ای در صنعت بازی سازی تبدیل کرده است. و گوگل در سی امین سالگرد ساخت این بازی نسخه ای قابل بازی از آن را ارائه داده است.

PAC-MAN

اولین لوگو قابل بازی گوگل انقلابی دیگر در صنعت طراحی Doodle بود که باعث شد Doodle ها یک گام دیگر به جلو پیش بروند.

گوگل این بازی را برای مدت دو روز در دسترس علاقه مندان قرار داد. و میزان استقبال از بازی بیش از آنچه بود که گوگل پیشبینی کرده بود.

لینک بازی PAC-MAN در گوگل همچنان دردسترس است. میتوانید این بازی را هم اکنون نیز بازی کنید.

گوگل بازی های دیگری را نیز بعدا در صفحه لوگوهای خود قرار داد.

10- Oskar Fishinger
یکی از آخرین جاه طلبی های گوگل در استفاده از نام Oskar Fishinger بعنوان فیلمساز و هنرمند در لیست افراد تقدیر شده در لوگو های شرکت بود. Oskar Fishinger همواره تحت تاثیر بکارگیری موسیقی در سینما بوده است.

Oskar Fishinger

گوگل تلاش دارد تا مفهوم موسیقی بصری را در ذهن مخاطب جای دهد. و اینکار را با یک لوگوی ساده براحتی انجام می دهد.

تبریک به Fishinger برای تلفیق صدا و تصویر در این لوگوی گوگل پاسخ های مثبت فراوانی دریافت می کند.

دودل های گوگل Doodle روز به روز جذاب تر و آموزنده تر میشوند. هنگامیکه صحبت از بازاریابی و بازاریابی محتوا برای یک شرکت به میان می آید. مسائلی مانند آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم مردمی که قرار است از کالای ما استفاده کنند. همواره میتواند به گسترش ارتباطات ما با مخاطب بیانجامد و فروش کالا را افزایش دهد.

برای بازاریابی آنلاین حرفه ای ها را انتخاب کنید.

بازدید : - بار دسته بندی : آموزش سئو تاريخ : 1 می 2019 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.


دانلود فیلم سینمایی خارجی عاشقانه
دانلود ریمیکس
تماشای فیلم و سریال
سرویس اشتراک ویدئو رایگان
دانلود انیمیشن
دوره بقا در جنگل
خرید نمایندگی هاست ارزان
وطن کالا
خرید وی
خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما مشهد شیراز

موضوعات

آرشیو ماهانه

تبلیغات متنی

بت اسپات